QGIS

Nejrozšířenější Open Source desktopový GIS.

http://qgis.org

QGIS je multiplatformní geografický informační systém (GIS) s širokou komunitou uživatelů a nepřeberným množstvím zásuvných modulů. Má minimální požadavky na hardware a je zdarma, je proto vhodný jak pro občasné použití, tak pro nejnáročnější aplikace. Je vyvíjen jako Open Source, což zaručuje dlouhodobou udržitelnost fungování vyvinutého pracovního postupu i jeho rozšiřitelnost. Je klíčovou komponentou systému produktů Open Source Geospatial Foundation, který umožňuje komplexní a profesionální využití Vašich geografických dat.

Školení

Začátečník

V tomto kurzu Vás naučíme samostatně vytvářet mapy a pracovat s geografickými informacemi v prostředí QGIS. Naučíme Vás efektivně pracovat s rastrovými a vektorovými geodaty i daty dostupnými online.

LetákČasový plán školení

Materiály ke školení

Ceník • Termíny

1 den

Pokročilý

QGIS jako komplexní nástroj pro řešení náročnějších úloh. Tento kurz je určen všem, kteří potřebují provádět pokročilé analýzy geografických dat s využitím širokého sortimentu zásuvných modulů včetně využívání analytickým možností GRASS GIS. Před tímto kurzem doporučujeme absolvovat školení GRASS GIS pro začátečníky.

LetákČasový plán školení

Materiály ke školení

Ceník • Termíny

1 den

Expert/vývojář

Vytěžte z QGISu maximum, napište vlastní zásuvný modul s využitím dostupných knihoven. Kurz je určen pouze pokročilým uživatelům, obsah je sestaven na míru podle potřeb zákazníka a probíhá formou workshopu s maximálně pěti účastníky.

Cena a délka kurzu je závislá na konkrétních požadavcích objednatele.

Mentors

Alžbeta Gardoňová

QGIS

Profil

Oto Kaláb

QGIS

Profil