GeoServer

Nejrozšířenější mapový server

GeoServer je mapový server, který dokáže publikovat prostorová data dle různých specifikací z dílny Open Geospatial Consortia. Mezi nejznámější specifikace patří Web Map Service (WMS), Web Feature Service (WFS), Web Coverage Service (WCS) a Web Map Tile Service (WMTS). GeoServer může být rozšířen s využitím zásuvných modulů a tak nabídnout podporu dalších specifikací jako jsou Catalogue Services for Web (CSW) nebo Web Processing Service (WPS). Jiné rozšíření umožňuje např. aplikací požadavků dle INSPIRE. Mezi dvě hlavní výhody tohoto nástroje patří sledování trendů a tím aplikace nových specifikací a nástrojů. Druhou zásadní výhodou je poměrně dobře propracované grafické uživatelské rozhraní pro správu a konfiguraci serveru. Pro vývojáře pak nabízí možnost využití REST API nebo schopnosti práce se zásuvnými moduly.

Dostupná školení

Začátečník

V tomto kurzu vás naučíme jak publikovat prostorová data s využitím Web Map Service (WMS), Web Feature Service (WFS), Web Coverage Service (WCS) a Web Map Tile Service (WMTS). Naučíme vás tedy zpřístupnit prostorová data jak vektorového tak rastrového charakteru a to včetně optimalizace s využitím dlaždic a kešování obsahu.

Pokročilý

GeoServer nabízí velké množství zásuvných modulů a tyto mohou pomoci s řešením různých úloh na platformě GeoWeb. Podíváme se na možnosti tvorby kartodiagramů, zajistíme si podporu Catalogue Services for Web (CSW) a Web Processing Service (WPS). V neposlední řadě vyzkoušíme moduly pro přístup k datům v relační databázi jako je PotgreSQL/PostGIS.

Podrobnosti o kurzu

Mentoři pro toto školení