GRASS GIS

Komplexní Open Source analytický GIS.

http://grass.osgeo.org

GRASS (Geographic Resources Analysis Support System) GIS je multiplatformní geografický informační systém (GIS) určený pro správu 2D/3D rastrových a vektorových geodat, obrazových záznamů, produkci vysoce kvalitních grafických výstupů, časoprostorové modelování a vizualizaci dat. GRASS GIS je vyvíjen jako Open Source, což zaručuje dlouhodobou udržitelnost fungování vyvinutého pracovního postupu i jeho další rozšiřitelnost. Ve světě Open Source GIS se jedná o nejkomplexnější nástroj s obrovskou škálou funkcionality, která uspokojí potřeby i při těch nejnáročnějších GIS analýzách.

Školení

Začátečník

V tomto kurzu Vás naučíme zvládat základní techniky práce v systému GRASS, práci s rastrovými a vektorovými geodaty, provádět běžné GIS analýzy a jejich automatizaci pomocí grafického modeleru. Základní znalost systému GRASS je výhodou pro pokročilou úroveň školení QGIS.

Ceník • Termíny

1 den

Pokročilý

GRASS GIS jako komplexní nástroj pro řešení nejnáročnějších GIS analýz. Tento kurz je určen všem, kteří potřebují provádět pokročilé GIS analýzy s využitím široké škály nástrojů systému GRASS včetně automatizace úloh prostřednictvím uživatelských Python skriptů.

Ceník • Termíny

1 den

Expert/vývojář

Vytěžte ze systému GRASS maximum. Napište si vlastní modul pomocí PyGRASS anebo v programovacím jazyku C, využívejte široké GIS knihovny tohoto systému. Kurz je určen pouze pokročilým uživatelům, obsah je sestaven na míru podle potřeb zákazníka a probíhá formou workshopu s maximálně pěti účastníky.

Cena a délka kurzu je závislá na konkrétních požadavcích objednatele.

Mentors

Jáchym Čepický

GRASS GIS PyWPS GeoPython

Profil